Reklam Ajansı İzmir

Reklam ajansları artık teknolojinin gelişimiyle birlikte yeni bir sürece geçiş yapmıştır. Geleneksel ajanslardan farklı olarak dijital ajans hizmetlerinin sunulduğu günümüzde, reklam ajansı İzmir alternatifleri de artmaya başlamıştır. İnternet üzerinden kullanılabilen tüm dijital ve online mecralarda pazarlama faaliyetlerini sürdüren bu ajanslar sosyal medya reklamları başta olmak üzere arama motoru reklamları ve daha pek çok alanda hizmet sunmayı sürdürmektedir.

Geleneksel Reklam Ajansı ile Dijital Reklam Ajansı Arasındaki Farklar

Dijital reklam ajanslarının sunduğu faaliyetler, performans olarak geleneksel ajanslardan çok daha farklıdır. Dergi, TV veya gazete gibi mecralara verilen reklamların geri dönüşleri aslında dolaylı olarak ölçülebilir ancak dijital pazarlama sürecinde yapılan çalışmaların sonucu anında kontrol edilebilirken, firmaların verimliliğini artırabilmektedir. Buna bağlı olarak dijital reklam ajansları tek bir mecradan yola çıkmak yerine sosyal medya ve arama motorları üzerinden hazırladıkları reklamlarla çok daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlar.

Dijital Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Ülkemizde hizmet sunan reklam ajansı İzmir ve diğer pek çok ajans, aşağıdaki faaliyetler kapsamında firmalara ve müşterilerine dijital pazarlama çözümleri sunmaktadır. Bunlar;

  • Web tasarım faaliyetleri
  • İnstagram, Facebook ve Twitter reklam yönetimi
  • Arama motoru pazarlaması
  • Site trafik analizi
  • Sosyal medya yönetimi
  • Performans takibi ve raporlama hizmetleri
  • Arama motoru optimizasyonu
  • E-posta pazarlaması
  • İçerik pazarlaması şeklinde sıralanabilir.

Dijital Reklam Ajanslarının Çalışma Prensibi

Dijital reklam ajansları ilk olarak hizmet sunacağı firmanın veya bireyin iş modelini anlar. Daha sonra hedef kitleyi gözlemler. Ardından da hedef kitlenin hangi zaman aralığında hangi mecralarda vakit geçirdiğini tespit eder. Bu sürecin ardından daha çok etkileşimin nasıl kurulması gerektiğine dair bir çalışma raporu hazırlar. Dijital pazarlama stratejisinin oluşturulmasından sonra planlama ve uygulama aşamasına geçilir.

Planlar uygulanırken firmanın pazarlama bütçesi, verimli bir şekilde yönetilir. Online platformlar kullanıldığından dolayı sosyal medya reklamları veya internet reklamlarının dönüşüm oranları da incelenmektedir. Bu hedefler çoğu zaman satışların artırılmasına yöneliktir. Web sitelerindeki ziyaretçi artışı veya marka bilinirliği gibi hedefler de dijital reklam ajanslarının çalışma prensipleri arasındadır. Bu bilgiler ışığında reklam ajansı İzmir bölgesinde ciddi bir kitleye ulaşarak çalışmalarına başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Category
Tags
No Tag

Comments are closed

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp