Sosyal Medya Reklamları

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Üstelik çok hızlı bir şekilde gelişen sosyal medyanın kapsamlı bir iletişim yöntemi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden firmalar sosyal medya reklamları vererek mantıklı bir pazarlama stratejisine adım atmış olur. Markalar sosyal medya reklamları için önemli bütçeler ayırarak hedef kitleye daha kısa sürede erişmektedir ve ayrıca yeni müşteriler kazanma ve buna benzer çok daha farklı avantajlara sahip olunabilir.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Sosyal medya reklamları oldukça hızlı bir şekilde yayınlanır. Ölçülebilir olan bu reklamlar düşük maliyetlidir ve tamamen kontrol altına alınabilir. Ek olarak kolay erişim, lokasyon ve demografik hedefleme gibi farklı avantajları da bulunmaktadır.

Demografik Hedefleme: Reklamların doğru hedef kitleye erişebilmesi amacıyla kullanıcıların eğitim durumu, yaş, cinsiyeti ve medeni hali gibi kriterlere göre hedefleme yapılabilmektedir.

Lokasyon Hedefleme: Bu reklamların verilebileceği lokasyon da demografik hedefler gibi seçilebilir. İl, ilçe ya da reklamın verileceği ülkeye göre farklı bütçelerle karşılaşılabilir.

Kontrol Altında Tutabilme: Reklamların başlatılması, zamanlanması ya da durdurulması gibi durumlar, manuel olarak yönetilebilir. Bu nedenle sosyal medya reklamları başladıktan hemen sonra talep edildiği zaman hedef kitlesi, görseli ya da içeriği değiştirilebilir.

Kolay Erişim Şansı: Sosyal medyanın milyonlarca kişi tarafından kullanılması, reklamlara olan erişimi artırmaktadır.

Hızlı Reklam Seçeneği: Sosyal medya reklamları aylık, haftalık, günlük ve hatta saatlik olarak verilebilir. Bu nedenle markalar vereceği reklamları güncel tutmak amacıyla dilediği her an bu hizmetten yararlanabilir.

Ölçülebilir Reklam: Dergi, radyo, gazete ya da TV reklamlarının erişebildiği kitle, net olarak raporlanamamaktadır. Ancak sosyal medyada yapılan reklamların görüntülenme, tıklanma ve kaç kişiye eriştiği detaylı olarak raporlanabilir.

Düşük Maliyet: Sosyal medya reklamları her şeyden önce düşük maliyetlidir. Yani küçük bir bütçe ile binlerce kişiye erişme şansı sunar.

Etkili bir şekilde kullanılması gereken sosyal medya reklamları ilk olarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlar. Bununla beraber firmanızın bilinirliğini artıracak ve rakiplerinizden daha hızlı bir büyüme sürecini beraberinde getirecektir. Küçük veya orta ölçekli işletmeler daha düşük maliyetlerle Twitter, Instagram ya da Facebook’da reklam vererek tüm bu avantajlardan yararlanmaya başlayabilir.

Category
Tags
No Tag

Comments are closed

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp