Twitter Reklam Verme

Sosyal medya platformları, firma ve markaların dijital reklam alanları olarak kullanılmaktadır. Özellikle de e-ticaret firmaları bu tür mecralarda reklam modellerinden faydalanarak tanınabilirlik açısından oldukça güzel sonuçlarla karşılaşmaktadır. Twitter tam da bu kapsamda en popüler sosyal medya mecrası olarak Twitter reklam verme sürecini beraberinde getirmektedir. Hedef kitlesinin Twitter’da olduğunu düşünenler, farklı reklam modellerinden yararlanarak kullanıcılarına çok kısa bir süre içerisinde ulaşmaya başlayabilir.

Twitter Reklamı Nasıl Verilir?

Bu konuda işlem yapmak için ilk olarak mevcut bir Twitter hesabınızın olması şarttır. Reklam sayfasına erişim sağladığınızda dilediğiniz reklam modelinden birini seçerek kampanya oluşturabilirsiniz ve ayrıca bu aşamada birden farklı adımla karşılaşacak ve içerik oluşturma süreci, bütçe ve hedef kitle gibi alanları doldurmanız gerekecektir.

Reklam oluştururken ilk olarak reklam kampanyanızın adını belirlemeniz gerekir. Uzun vadede reklamlarınızın performansının incelenmesi açısından önemli olan bu aşamayı dijital reklam firmaları da başarılı bir şekilde yönetmektedir. İkinci adımda kampanyanın süresi seçilmelidir. Reklam firmaları, müşterileriyle anlaşma yapmadan önce en uygun süre zarfını belirleyecek ve reklamları yayınlamaya başlayacaktır. Ancak reklam verme konusunda yeni olanların, reklamlar için başlangıç ve bitiş süresi seçmesi önemlidir.

Twitter’da reklam vermenin üçüncü aşaması, hedef kitlenin seçilmesidir. Dilediğiniz lokasyonlara reklamlarınızı verebileceğiniz gibi tüm lokasyonlarda da reklamlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi geniş tutmanın, reklam performansını düşürebileceğini unutmayın.

Dördüncü aşama, bütçe aşamasıdır. Yani reklam bütçenizi günlük olarak ayarlayabileceğiniz kısımdır. Reklamlarınız her gün, ayarlayacağınız bütçe kadar görüntülenebilir. Twitter reklam verme konusunda beşinci ve son aşama, gönderi düzenlemeleridir. Yani seçeceğiniz tweetin reklam kampanyasında yayınlanmasını son aşamada sağlayabilirsiniz. Firmalar genelde yeni kampanyalarını gündeme getirmek ve daha büyük kitlelere ulaşmak için güncel bildirimler yapmayı tercih eder.

Dijital reklamcılık sürecinde Twitter reklam verme hizmetlerinin oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır. Milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter’da hedef kitlenize uygun reklamlar yayınlamak, markanızın daha popüler olmasını sağlar. Üstelik e-ticaret sitelerindeki satışları da ciddi anlamda artıran sosyal medya reklamları, Twitter üzerinden son derece başarılı bir şekilde yayınlanabilmektedir.

Category
Tags
No Tag

Comments are closed

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp