Twitter Reklamları

Sosyal medyada düşük bir bütçe ile yerini almak isteyenler öncelikle Twitter reklamları üzerinden aksiyon almaya başlayabilir. Her geçen gün artan Twitter kullanıcı sayısı, markalar için önemli bir fırsat haline gelmiştir. Ayrıca daha önceleri Twitter’da 3 farklı reklam modeli yer almıştır. Yapılan güncellemeler ile artık yeni reklam modelleri geliştirilmiş ve farklı alanlarda da hizmet vermeye başlamıştır.

Twitter Reklam Modelleri

Dijital reklam çözümleri arasında yerini alan Twitter reklamları, etkileşimler, web sitesi tıklamaları, video görünümleri, takipçiler, yönlendirmeler ve uygulama yüklemeleri gibi reklam modelleriyle sunulmaktadır. Bu nedenle firmalar artık Twitter reklamlarından başarı elde etmek için dijital reklam ajanslarıyla çalışarak daha büyük kitlelere ulaşabilmektedir.

Web Sitesi Tıklamaları: Web sitesi tıklamaları reklam modelinde kullanıcılar, Tweetleriniz ile web sitenize ulaşmaktadır. Haliyle web sitenizin trafiği de kısa sürede artacaktır.

Tweet Etkileşimleri: Firma hesabınızdaki takipçilerinizle etkileşim sağlamak adına gönderilerinizi öne çıkarmak için bu reklam modeli kullanılmaktadır. Yeni kitlelere gösterim yaparak daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Uygulama Yüklemeleri: Mobil uygulama kullanan firmalar veya bireyler bu uygulamaları Twitter’daki kullanıcılarına sunabilir. Elbette bu işlem Twitter reklam hizmetleriyle mümkündür.

Takipçi sayınızı yükseltmek, Twitter’daki tekliflerinizle ilgilenen kullanıcılara e-maille ulaşmak ya da yüklediğiniz videoların izlenme oranını artırmak için de Twitter reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter Reklamlarının Sunduğu Avantajlar

Öncelikle Twitter, sponsorlu reklamlarını farklı reklam modellerinden yararlanarak kullanır. Bu nedenle hedef kitlenizin dikkatini çekecek uygun Twitter modeliyle reklam verebilir ve verimliliğinizi artırabilirsiniz. Ek olarak reklam maliyetlerini düşürmek adına gerekli düzenlemeleri de yapabilir ve hedef kitlenize daha düşük bütçe ile ulaşabilirsiniz.

Twitter reklamları ayrıca gösterimlerini kullanıcıların lokasyonuna, cihaz uygulamalarına ve kullanıcı bilgilerine göre belirlemektedir. Bu sebeple reklamlarınızın oluşturulma sürecinde hedef kitlenin demografik yapısı, konumu ve ilgi alanları seçilerek başarılı sonuçlarla karşılaşılabilir.

Aktif kullanıcıların fazla olması, paylaşım etkileşimlerini yükseltecektir. Türkiye’de her 3 kişiden 1’inin Twitter hesabının olması da bu reklamların ne kadar avantajlı olduğunu gösterir. Ayrıca detaylı raporlama paneli sayesinde Twitter reklam dönüşümleri incelenebilirken reklam modelleriyle birlikte doğru kitleye kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Category
Tags
No Tag

Comments are closed

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp