Youtube Reklam

Yapılan sosyal medya araştırmalarında, Youtube’a her ay ortalama 1,5 milyar kullanıcının giriş yaparak en az 1 saat video izlediği saptanmıştır. Bu durum Youtube’un ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiğinin göstergesidir. Haliyle artık firmalar da Youtube reklamları vererek hedef kitlesine kısa sürede ulaşmaya çalışmaktadır.

Youtube Reklamları Neden Önemli?

Youtube, organik bir reklam platformu olarak adlandırılır. Daha çok müzik dinlemek için Youtube’u ziyaret eden kullanıcılar artık her türden video için de bu platformu kullanmaktadır. Yayınlanan reklamlar ise insan etkileşimini artırmakla beraber beğeni, yorum ve paylaşımlarla desteklendikçe videoların izlenme oranı artmaktadır. Yani Youtube reklamları sayesinde firma ya da hizmetlerinizi en güzel şekilde kullanıcılara aktarabilirsiniz. Elbette profesyonel reklam ajanslarından hizmet alarak bu süreci daha mantıklı ve kapsamlı olarak yönetmeniz önemlidir.

Reklam modellerini sürekli geliştiren Youtube’da yeni hedefleme seçenekleri bulunmaktadır. Youtube’daki reklamlarla birlikte kullanıcıların verileri gelişmiş özelliklerle analiz edilir. Analiz sonucunda detaylı raporlara ulaşan firmalar ayrıca potansiyel müşteri kitlesini artırmaya başlar. Markaların kullanıcılar üzerinde güzel bir etki oluşturması ürün ya da hizmet satışı yapan firmalar için de başarılı sonuçları beraberinde getirir.

Youtube’da Reklam Modelleri

Youtube’da yayınlanan reklamların hedef kitleler üzerinde olumlu etkiler bıraktığı bilinmektedir. Bu yüzden kısa sürede büyümek gibi bir amacı olan markaların, Youtube reklamlarından yararlanması mantıklıdır. Öncelikle Youtube reklamı izlenen firmalara ödeme yapılmaktadır. Ayrıca videoların ilk 30 saniyesi için platforma ödeme gerçekleştirilmemektedir. Bu zaman zarfı çeşitli dönemlerde platform tarafından güncellenebilir.

Youtube reklamları doğru bir şekilde kullanıldığı zaman marka ve hizmetinize uygun reklam modelini seçmeniz kaçınılmazdır. Dijital reklam ajansları bu konuda gerekli desteği sunarken rakiplerinizi geride bırakmak adına en son yapılan güncellemelere göre hareket eder.

Youtube’daki reklam modelleri sıralandığında;

  • Video ortasında verilen reklamlar
  • Bumper video reklamları
  • Video discovery reklamları
  • Treuview yayın içi reklamları şeklindedir.

Gelişmiş hedefleme seçeneği sunan bu platformda reklam vermenin farklı avantajları da bulunmaktadır. Kreatif çalışmalar Youtube çalışmalarında başarılı bir etkiye sahipken, reklam mesajları da uygun bütçelerle hedef kitleye ulaştırılabilir.

Category
Tags
No Tag

Comments are closed

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp