Facebook Reklamları

Facebook, markaların müşterileriyle birebir iletişim kurmaları ve satış & pazarlama kampanyaları için ideal bir alandır. Markanızı Facebook reklamları ile ön plana çıkarmak, hem mevcut hem de potansiyel müşterileriniz için yeni bir iletişim alanı oluşturacaktır. Bu da müşteri memnuniyetine verdiğiniz değeri gösterecek ve markanıza olan ilgiyi artıracaktır.

 

 

NEDEN FACEBOOK REKLAMLARI ?

Artık müşteri ilişkileri yönetiminin önemli bir kanalı haline gelen Facebook aynı zamanda markalar için mevcut ve potansiyel müşterilere kolay erişim olanağı sunmaktadır. Bu sebeple Facebook reklamları yayınlayarak normal hayatta ve klasik reklam yöntemleri ile temas kuramayacağımız çok sayıda potansiyel müşteriye erişmek mümkündür. Facebook reklamları ile ürün veya hizmetinizin satışını ya da marka tanıtımınızı en iyi şekilde yapabilirsiniz.

 

 

FACEBOOK REKLAM YÖNTEMLERİ

Facebook reklamları için kullandığımız tüm reklam modelleri aşağıdaki gibidir:

Gönderi öne çıkarma
Dönüşüme yönelik reklamlar
Marka bilinirliğini artıran reklamlar
İşletme yakınındaki kişilere erişmeyi sağlayan reklamlar
İnternet sitesi tıklama reklamları
Uygulama etkileşimi artırma reklamları
Mobil uygulama yükleme reklamları
Sayfa tanıtımı yapma
İnsanların mağazalarınızı ziyaret etmesini sağlayan reklamlar
Potansiyel müşteri toplama
Teklif içerek reklamlar
Video görüntülemeleri elde etme
Bir ürün kataloğunun tanıtımını yapma
Etkinlik tanıtımı ve katılım saplayıcı reklamlar
İzmir Dijital Reklam Ajansı olarak düzenlendiğimiz Facebook reklam kampanyalarında amaca göre bir veya birden fazla reklam modelini aynı anda kullanmaktayız.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Facebook’ta Marka Bilinirliği Mi Hedefliyorsunuz?

Öncelikle markanızı ve Facebook sayfanızda gerçekleştirdiğiniz içerikleri yalnızca takipçileriniz değil daha geniş kitlelere makul bütçelerle tanıtmak istiyorsanız size uygun reklam modellerinden birinin Facebook erişim reklam modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Erişim modeli reklamını gerçekleştirirken doğru içerik ile kullanıcıların karşısına çıkmak en önemli noktalardan biridir. Facebook reklamı için gerçekleştirdiğimiz içerik metin ve görsel olarak hem dikkat çekici hem de amacını tam olarak ifade ediyor olmalı.

Facebook’ta Kullanıcılar ile Etkileşim Mi Kurmak İstiyorsunuz?

Etkileşim odaklı reklam modellerinin en büyük etkisi gönderilerimizi beğenme, paylaşma ve yorum yapmaya yönelik şekilde Facebook kullanıcılarının karşısına çıkarmasıdır. Etkileşim içeren Facebook reklam modellerini kullanarak sayfanıza yeni takipçiler edinerek kitlenizi genişletebilirsiniz. Ayrıca kampanya ve yarışma fikirlerinize binlerce yorum yapması için on binlerce kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Etkileşim reklamlarının bir diğer avantajı da web sitenize ziyaret trafiği oluşturmanızı sağlamasıdır. Son dönemlerde oldukça popüler olarak kullanılan ve birden fazla ürün görselinin kullanılabildiği döngü (Carousel) içerik modelleri web sitenize ziyaret çekmek için oldukça uygun reklam modelleridir.

Facebook Dönüşüm ve Piksel Reklam Modelleri Hakkında Bilginiz Var Mı?

Web siteniz ve online satış mağazanız için trafik oluşturabileceğiniz ve satışlarınıza doğrudan katkı sağlayabileceğiniz bir reklam modeli de dönüşüm sağlayacağınız reklamlardır. Facebook’un bize yakın zamanda sunduğu bir yöntem olan Facebook piksel reklamları sayesinde daha önceden ilgisini çektiğiniz kullanıcıların karşısına yeniden çıkma fırsatı bulabilirsiniz. Facebook’a entegre olan bir piksel kodunu web sitenize ekleyerek sizi ziyaret eden kullanıcıların Facebook’ta yeniden karşısına çıkarak hem marka bilinirliğinizi pekiştirip hem de satın alma kararlarında etkin rol oynayabilirsiniz.

Son olarak Facebook reklamlarıyla yeni kitlelere ulaşırken Facebook sayfanızı özgün ve düzenli içerik paylaşımıyla güncel tutmayı unutmayın. Oluşturduğunuz kitlenin ilgisini sürekli sütünüze çekmeyi bir süreklilik haline getirmelisiniz. Tüm bunlar için yeterli zaman ve donanıma sahip olmadığınızı düşünüyorsanız İzmir Dijital Reklam Ajans olarak Facebook reklam yönetimi ve organik içerik yönetimi stratejilerinizde sizin için sunduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İZMİR DİJİTAL REKLAM AJANSINDAN TEKLİF İSTEYİN!
Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı sormak veya teklif almak için iletişim formuna yazabilir, mail atabilir veya doğrudan bizi telefondan arayabilirsiniz.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish
Bizi Arayın
Whatsapp